O mnie

Nazywam się Rafał Namiota i urodziłem się w 1982 r. w Lublinie. Jestem absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. W 2009 roku obroniłem z wyróżnieniem tytuł magistra sztuki ze specjalizacją rzeźba na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Współpracowałem z  dyplomowanym konserwatorem rzeźby mgr Michałem Pytką oraz Teatrem Gardzienice.  Wykonywałem m.in. rekonstrukcję kwiatonów na dachu pałaców w Kozłówce, detalu architektonicznego na starym mieście w Lublinie, detalu rzeźbiarskiego na cmentarzach zabytkowych w Lublinie.
W swoim dorobku posiadam prace w zbiorach prywatnych i państwowych.
Obecnie prowadzę samodzielnie pracownię rzeźbiarską, w której wykonuję  rzeźby nagrobne, detal architektoniczny w kamieniu, portrety rzeźbiarskie. Pracuję we wszystkich tradycyjnych materiałach tj. kamień, drewno, gips oraz brąz.
Mam także kwalifikacje zawodowe jako projektant wnętrz i z przyjemnością podejmuję się również zleceń z zakresu aranżacji wnętrz. Wykonuję meble na zamówienie samodzielnie oraz we współpracy ze stolarzami.
Posiadam wyższe wykształcenie w zakresie sztuk plastycznych. Przez wiele lat zdobywałem wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu anatomii człowieka, kompozycji i wielu technik rzeźbiarskich. Jestem osobą sumienną, pracowitą i terminową. Znam i posługuję się programami graficznymi, przydatnymi na etapie projektowania rzeźb, nagrobków czy też wnętrz lub mebli.
Współpracuję z zakładami kamieniarskimi, jak i realizuję indywidualne zlecenia klientów. Moje rzeźby nagrobne znajdują się na cmentarzach na terenie całej Polski i w państwach sąsiadujących.
Jestem autorem zarówno wszystkich rzeźb, jak i ich projektów.