Kamieniarstwo artystyczne. Wizerunki

Rzeźby w kamieniu to nie tylko standardowe postaci trójwymiarowe, ale także możliwość tworzenia wizerunków osób i innych motywów. Moją specjalizacją są portrety osób oraz motywy sakralne. Obrazy grawerowane czy piaskowane w kamieniu cieszą się dużym uznaniem przede wszystkim dzięki ich elegancji i trwałości. Rzeźba w kamieniu sama w sobie niesie za sobą przekaz nieprzemijalności i powagi, co sprawia, że wizerunki postaci wykonane tą metodą są często wybierane przez osoby pragnące podkreślić pamięć o swoich bliskich.

Portrety rzeźbiarskie wykonywane w kamieniu wymagają ogromnej precyzji i oddania najmniejszych detali, szczególnie jeżeli praca polega na odtworzeniu postaci ze zdjęcia. Dzięki wieloletniej pracy nie tylko w zakresie kamieniarstwa artystycznego, ale także przy renowacji zabytków zdobyłem umiejętności pozwalające na skupienie się nad najmniejszymi elementami wizerunków i dokładne przenoszenie ich na materiał rzeźbiarski.

Wykonuję wizerunki w kamieniu zarówno na podstawie zdjęć, jak i gotowych szablonów oraz własnych wizji, które uprzednio przedstawiam zainteresowanej osobie. Zawsze z najwyższą uwagą dbam o oryginalność i elegancję oraz stronę estetyczną tworzonych rzeźb w kamieniu.