Rzeźba nagrobna w kamieniu

Rzeźby nagrobne to szczególny rodzaj twórczości, związany z ciężkimi chwilami, dlatego staram się nie tylko oddać wizję Zamawiającego zgodnie z jego wolą, ale także umieścić w rzeźbie odpowiedni przekaz. Do każdej rzeźby nagrobnej podchodzę indywidualnie, co czyni ją wyjątkową i niepowtarzalną, nie są one dla mnie jedynie pracą czy rzemiosłem, ale sposobem na oddanie powagi i istoty przesłania, które za nimi stoją. Moim celem jest, aby każda z moich rzeźb nagrobnych wywoływała odpowiednie odczucia, skłaniała do refleksji i miała wysoką wartość artystyczną.

Rzeźby w kamieniu to rodzaj twórczości wymagający wieloletniego przygotowania i wiedzy. Jest to materiał szlachetny i niezwykle trwały, ale także wymagający. Dlatego praca nad powstawaniem rzeźby jest podzielona na etap projektowania graficznego, nanoszenia projektu na surowiec,  wycinanie wzorca, tworzenia formy i wykańczania detali. Wszystko to jest czasochłonne, ale i warte poświęcenia zważając na efekt końcowy.

Rzeźby w kamieniu najczęściej wykonywane są w marmurze, granicie lub piaskowcu, dokładny wybór materiału i formy jest indywidualnie uzgadniany przez przystąpieniem do pracy. Tworzę rzeźby nagrobne będące połączeniem nagrobka oraz samodzielne formy i postaci w różnych wymiarach – od miniatur po monumenty, w zależności od Państwa potrzeb. Zarówno projekty, jak i same nagrobki rzeźbione wykonuję we własnej pracowni w Lublinie.

Bardzo ważny jest dla mnie proces projektowania rzeźby, aby efekt finalny spełnił oczekiwania Zamawiającego. Przed przystąpieniem do pracy wykonuję projekty, wizualizacje i model rzeźby w glinie do Państwa akceptacji. Zależy mi, aby często w tak trudnym dla Państwa czasie, służyć opinią, rzetelnością i kompetencją w tworzeniu wizerunków i rzeźb nagrobnych.