Rzeźba w kamieniu. Projekty

Rzeźby nagrobne, jak inne moje prace w kamieniu czy drewnie, wymagają stworzenia pierwotnej wizji. W przypadku kiedy tworzę prace zgodnie z wcześniejszym zamówieniem przede wszystkim dokładam wszelkich starań, aby moja wizja pokrywała się w oczekiwaniami Zamawiającego, dlatego swój plan przenoszę na projekt.

Projekty, których próbka widnieje poniżej, są dokładnym odzwierciedleniem końcowego efektu mojej pracy i pozwalają na dokonanie konsultacji z osobą, która zamawia rzeźbę. Dzięki temu jestem w stanie sprostać oczekiwaniom Zamawiającego i z góry dopasować się do Jego wizji.

Projekt rzeźb w kamieniu powstają przy zastosowaniu nowoczesnych programów komputerowych przeznaczonych specjalnie do tych celów, dlatego jestem w stanie poprzez nie wyrazić swój zamysł i detale pracy. Wykonuję także prototypy rzeźby w glinie, co pozwala na spojrzenie na wizję rzeźby w formie trójwymiarowej i ewentualne naniesienie poprawek. Zapewniam przy tym, że osoba zamawiająca pracę otrzyma dokładnie taki rodzaj rzeźby w kamieniu, jaka widnieje na przedstawieniu graficznym.